یادداشت‌های آقا معلم
تجربیات زیسته كلاس درس
                                                        
درباره وبلاگ

این وبلاگ محفلی است كه دل‌نوشته‌ها، برداشت‌ها و گزارش‌های كلاس درس و مدرسه‌ام را به منظور آگاهی همكاران، والدین و دانش‌آموزان عزیزم درج كرده و ضمن به اشتراك‌گذاری، آنها را به بوته نقد و نظر قرار می‌دهم. همچنین با درج تجارب زیسته كلاس، امكان بازنگری و تحلیل كار معلمی‌ام را مهیا كرده تا در نهایت زمینه رشد جمعی و بهره‌وری فرایند آموزش را به ارمغان آورد.
(تلگرام mniroo@)
مدیر وبلاگ : محمد نیرو
مطالب اخیر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
بسیار لذت بخش است که دانش‌آموزان عموماً خوشحال از احساس موفقیت در آزمون از جلسه خارج شوند و به روی معلم خود لبخند رضایت بزنند. 

 
نوع مطلب : كلاس ریاضی سال تحصیلی 96-95، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 1 خرداد 1396 :: نویسنده : محمد نیرو
امروز برای دانش‌آموزان شاید مهمترین روز از درس ریاضی باشد. روزی که نتیجه ی تلاش های یک ساله خود را باید به نمایش گذارند. آزمون، فی نفسه اضطراب آور است و گاهی اوقات دانش آموزان دانسته های خود را به دلیل همین اصطراب نمی‌توانند نمایش دهند. بنابراین در آغاز آزمون با روی گشاده و همخوانی جمعی آیت الکرسی سعی کردم قدری آرامش را به آنها اهدا کنم. در دبیرستان صلحا و در دروس اختصاصی آزمون های نهایی در دو بخش انجام می شود. در بخش اول آزمون ۲۰ نمره ای در سطح کتاب درسی که نمره آن برای کارنامه رسمی آموزش و پرورش درج می شود.
این آزمون مشابه سوالاتی است که به طور معمول در عموم مدارس کشور بر اساس کتاب درسی تدوین می شود. بدین ترتیب حقی از دانش آموزان در مقایسه با ایشان تضییع نخواهد شد.
اما دانش آموزان ما یک سال تحصیلی را با سوالاتی فراتر از کتاب درسی و در سطحی بالاتر سپری کرده اند و لازم است که در آن حیطه نیز مورد ارزشیابی قرار گیرند. بنابر این آزمونی تکمیلی به ارزش ۱۰ نمره پس از آن برگزار می‌شود و نیمی از نمره آزمون اول (درس سطح کتاب) با آن جمع شده و نمره داخلی درس ریاضی ایشان را مشخص رقم خواهد زد.


خوشبختانه اکثر دانش آموزان در پایان آزمون احساس خوبی داشته اند و دچار کمبود زمان نشدند و بدین دلیل می توان اشاره کرد که ارزشیابی صحیح صورت گرفته است و آزمون مناسب تدوین شده است.
خاطرنشان کنم که برپایی آزمون، برای امتحان است نه انتقام و دانش آموزان آن چه را که در سال تحصیلی تجربه کرده اند در اینجا باز تجربه خواهد کرد و توانایی خود در یادگیری و توانایی معلم در یاددهی را به نمایش خواهند گذاشت. به بیان دیگر هم آزمون دانش‌آموز است و هم آزمون معلم.
مزید اطلاع همکاران ریاضی کشورم، سوالات این دو آزمون را همراه با پاسخ تشریحی آنها در ذیل درج می‌کنم.


آزمون تکمیل ده نمره‌ای

نوع مطلب : كلاس ریاضی سال تحصیلی 96-95، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :